X10 Academy Awards, Indoor 2017

Congratulations to the following archers for their podium placements, and to all archers who earned JOAD and AAP achievement pins.


Click here to view the slide show that was played at the awards banquet.


Kim Garcia: Yeoman Recurve

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place

  • Indoor Nationals Texas Sectional - 1st place

  • SYWAT - 1st place


Nataleigh Smith: Yeoman Barebow
  • Texas State Indoor - 1st place

  • Indoor Nationals Texas Sectional - 2nd place


Audrey Smith: Bowman Barebow

  • Indoor Nationals Texas Sectional - 1st place


Aaron Bell: Bowman Barebow

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place

  • Texas State Indoor - 1st place


Chap Post: Bowman Recurve

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place

  • Texas State Indoor - 1st place

  • Aggie Invite - 1st place

  • Indoor Nationals Texas Sectional - 1st place

  • Indoor Nationals - 2nd place


Caleb Cox: Bowman Recurve

  • Aggie Invite - 1st place

  • Indoor National Texas Sectional - 3rd place


Arjun Bhowmik: Bowman Recurve

  • Aggie Invite - 3rd place


Quinn Frazier - Bowman Recurve

  • Indoor nationals Texas Sectionals - 9th place


Sara Minion: Cadet Barebow

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place


Regan Smith: Junior Recurve

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place


Emmy Peck: Junior Recurve

  • Aggie Invite - 1st place


John Tran: Junior Compound

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place


John Ozyp: Junior Compound

  • Aggie Invite: 1st place







Stephanie Tamborello: Senior Barebow

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place

  • State Indoor Championship  - 2nd place


Sabrina Harrigan: Senior Barebow

  • Texas State Indoor - 1st place

  • Aggie Invite - 1st place

  • Indoor Nationals - 2nd place


Cookie Luu: Senior Barebow

  • Texas State Indoor - 2nd place


Rick Stonebraker:

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place - Senior Barebow

  • Aggie Invite - 1st place - Masters barebow


Jesse Bell: Senior Barebow

  • HOT ‘n’ Cold - 2nd place

  • State Indoor Championship - 3rd place


Corbett Post: Senior Barebow

  • HOT ‘n’ Cold - 3rd place

  • State Indoor Championship - 1st place

  • Aggie Invite - 3rd place


Joe Cashuric: Senior Barebow

  • Aggie Invite - 1st place

Inga Pever: Senior Recurve (Houston Archery)

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place

  • State Indoor Championship - 1st place (JOAD round cadet recurve)

  • State Indoor Championship - 1st place (FITA round cadet recurve)

  • Aggie Invite - 1st place


Rachel Snyder: Senior Recurve

  • HOT ‘n’ Cold - 2nd place


Thomas Gallifet: Senior Recurve

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place

  • State Indoor Championship - 2nd place

  • Aggie Invite - 1st place


Allen Chen: Senior Recurve

  • HOT ‘n’ Cold - 2nd place


Daryl Pever: Senior Recurve (Houston Archery)

  • HOT ‘n’ Cold - 3rd place


Bobby Jones: Senior Recurve

  • Aggie Invite - 3rd place


Chriztine Kirk: Senior Compound

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place

  • Texas State Indoor - 2nd place


Derrick Perkins: Senior Compound W1

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place

  • Aggie Invite - 3rd place - Masters compound


Tracey Trigg: Senior Compound (Texas Archery)

  • HOT ‘n’ Cold - 1st place


Russell Raff: Senior Compound

  • HOT ‘n’ Cold - 2nd place

X10 Indoor Classic & JOAD Cup The following archer's aggregate scores, plus the attendance points of X10 Academy, contributed toward our winning the JOAD Cup.


  • Felecia Gonzalez: Cadet Compound - 1st place

  • Chap Post: Bowman Recurve - 1st place

  • Maybyn Coleman: Yeoman Barebow - 1st place




Comments